Rádi bychom konečně nahráli první desku, a to ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka.
Autor: Legendary Buccaneers
Praha, Hlavní město Praha, Česká republika
Všetko alebo nič. Projekt skončil 25.5.2013 v 08:06.
„Správný kluci by měli mít kapelu, protože správný holky čekaj´ na správný melodie," napadlo nás na Silvestra 2003. Většina z nás byla v té době pohlcena taneční hudbou, gramci, čudlíky a parties, proto i první zvuky, které se od Nového roku začaly linout ze suterénní zkušebny bohdaleckého činžáku, zaváněly elektronikou. Netrvalo dlouho a dostali jsme pozvání zahrát na kamarádově svatbě. Když jsme tehdy vylezli na pódium, naše holky se bůhvíproč zavrtaly hluboko do davu a dělaly, že nás neznaj´. Neobměkčila je ani kulervoucí coververze Personálního Džízise. Naštěstí novomanželovi se naše vystoupení líbilo a jakmile si dal pár piv, začal dokonce vykřikovat, že chce být naším manažerem. To byl zlomový okamžik - jakmile máte jednoho fanouška, máte všechny fanoušky. Od té doby se lehce proměnila naše sestava, nástrojové obsazení i styl, který hrajeme. Legendary Buccaneers, familiérněji Legendární Buchty či Bukvice, to je v současnosti tahle čtveřice: Richard Fiala (basa, zpěv), Petr Fašianok (kytara, zpěv), Karel Ondřejka (kytara, Korg, zpěv) a Ondřej Vychodil (bicí, zpěv). Neoficiálním pátým členem kapely je potom František Kroupa (violoncello).
Nejsme žádný zelenáči. Kapela existuje skoro 10 let, kámoši jsme ještě dýl. Máme za sebou přes 30 koncertů v Praze (Kaštan, Malostranská beseda, XT3...) i mimo ni (Most, České Budějovice, Pradubice). Jen ta platňa nám stále chybí. Zalézt na pár dní do studia a nahrát něco z toho, co spolu poslední dekádu šmrdláme, je naším velkým snem.
Jsme milovníci tradičního havajského nástroje - ukulele - a netradičního pojetí světových evergreenů. Že mají Bee Gees s Bachem společné jen "B"? Podívejte se, jak dokážeme spojit zdánlivě nespojitelné.
Kdo sám něco tvoří, možná to zná: aby se člověk mohl posunout dál, je fajn, když má kvalitně zarchivováno to, co vzniklo dosud. Nebudeme ale dělat Zagorky a tvářit se, že nám nejde taky o trochu tý pověstný polní trávy. Doufáme, že vydání desky by mohlo dostat naši hudbu i k dalším lidem kromě těch, kteří už ji znají a mají rádi. Chceme, aby nás mělo rádo ještě víc lidí, protože lidi, co nás mají rádi, mají rádi i sebe navzájem. Takže tím vlastně tak trochu bojujeme za světový mír. A nebo alespoň za světovou solidaritu, abychom se drželi trochu při zemi.
“The right guys should have a band, because the right girls are waiting for the right melodies,” came up to our minds on the New Year’s Eve 2003. Most of us were at that time deep in dance music, gramophones, buttons and parties, and so the first sounds that we started producing in the basement of one Prague apartment house after the New year had quite an electronic feeling. After few months we got an invitation to play at our friends’ wedding. When we appeared on the stage, our girlfriends – for some reason – disappeared deep in the crowd and pretended they did not know us. Not even our excellent cover of the Personal Jesus did change anything about that. Luckily, the fesh husband liked our show and after few beers he even started shouting he wanted to become our manager. That was the breaking point – once you’ve got one fan, you’ve got all fans. Since then, our line-up as well as the instrument composition and style we play have slightly altered. Legendary Buccaneers are currently this four: Richard Fiala (bg, voc), Petr Fašianok (g, voc), Karel Ondřejka (g, Korg, voc) a Ondřej Vychodil (dr, voc). Unofficial fifth member is František Kroupa (violoncello).
We are no greenhorns. The band has existed for almost 10 years, and our friendship even more. We have played over 30 concerts in Prague (clubs such as Kastan, Malostranska beseda, XT3…) and elsewhere (Most, Litvinov, Ceské Budejovice, Pardubice). Just the regular album is still missing. To get into the studio for few days and record something of what we have been playing for the last decade is our great dream.
We are lovers of a traditional hawaian instrument – ukulele – and of a non-traditional interpretation of world’s evergreens. Do you think that the only common point between Bee Gees and Bach is just the “B”? Check out how we can connect seemingly unconnectable.
Who creates something himself, might know it: if one wants to move further, it helps to archive at a good quality what he or she has created so far. But, of course, we are also driven by getting some appreciation. We hope that by having a regular album we could spread our music to other people than those who already know us and like us. We want more people to like us because people who like us like also each other.
Děkujeme všem přispěvatelům i všem šiřitelům povědomí o akci LB na hithitu! Inu je krásné, že jste projevili zájem o naši hudbu a pomohli k jejímu záznamu, šíření a dobývání lidských uší.
ViacejPokud všechno klapne a my budeme mít, co křtít, odehraje se to v břevnovském klubu Kaštan, jelikož tohle místo je naší srdeční záležitostí. V úterý jsme to už předběžně domluvili se Zdeňkem Krejčím, dramaturgem Kaštanu. Hip hip hurááá!
Viacej
Komentáre