Koncert má vyjádřit morální podporu lidem nespravedlivě stíhaným čínským totalitním režimem – vězňům svědomí a politickým vězňům. Sbírkou chceme financovat jeho realizaci a pronájem Pražské křižovatky, mezinárodního duchovního centra postaveného roku 927
Autor: Lidská práva b.h.
Praha, Hlavní město Praha, Česká republika
Všetko alebo nič. Projekt skončil 14.9.2014 v 23:09.
VSTUPENKY OBJEDNÁVEJTE OD 15.9. NA STRÁNKÁCH WWW.SVEDOMINELZEKOUPIT.CZ
Vážení přátelé,
dovolte nám požádat Vás touto cestou o laskavou podporu připravovaného koncertu v Pražské křižovatce nazvaného „Svědomí nelze koupit“, který pořádáme bez nároku na finanční odměnu.
Děkujeme Vám!
Zpěvačka Marta Kubišová, violová virtuoska Jitka Hosprová a herec Jan Potměšil
Co nabízíme
Výměnou za Vaši podporu Vám, milí přátelé, nabízíme večer v kouzelných prostorách Pražské křižovatky v centru staré Prahy, během něhož se nejenom ledacos dozvíte a uslyšíte, ale spolu s námi můžete poslat do celého světa poselství, že nestavíme peníze nad morálku a slušnost, nezavíráme oči před nespravedlností a nepostavíme se zády k lidem trpícím pod nadvládou totalitního režimu, s vidinou ekonomických zisků.
Co je naším cílem
Tato akce má vyjádřit morální podporu lidem nespravedlivě stíhaným čínským totalitním režimem – politickým vězňům a vězňům svědomí, zejména potom vězněnému čínskému advokátovi Kao Č'-šengovi a pronásledovaným stoupencům prastaré duchovní praxe Falun Gong, která učí meditativním cvičením pro rozvoj těla a morálním principům pravdivosti soucitu a snášenlivosti. Jejich případy patří mezi nejzávažnější porušováním lidských práv v Čínské lidové republice.
Možná máte stejně jako my v paměti, co je totalitní režim schopen učinit na cestě za absolutní mocí, soucítíte s lidmi nespravedlivě stíhanými (ať už v Tibetu, Sin-ťiangu či jinde) a chcete jim vyjádřit svoji podporu. Tím spíše ve chvíli, kdy zástupci české vlády prohlubují ekonomickou spolupráci s Čínou.
Proto Vás s úctou žádáme, podpořte koncert, který má být humanitárním gestem solidarity člověka vůči člověku a pokračováním ideálů listopadové tzv. sametové revoluce, kterou jsme prošli s myšlenkami „nejsme jako oni“, „nechceme násilí“, a uvědomovali jsme si, že „pravda a láska nakonec musejí zvítězit nad lží a nenávistí“. Věříme, že sametová revoluce je důkazem schopnosti českého národa bojovat proti násilí a zvůli pokojným protestem s láskou a soucitem – a přesně o to se chceme naším koncertem společně s vámi pokusit.
Proč pořádáme veřejnou sbírku
Sbírkou chceme financovat pronájem Pražské křižovatky, mezinárodního duchovního centra postaveného roku 927, kde plánujeme koncert uskutečnit. Vnímáme koncert jako formu veřejného protestu, do kterého se může zapojit každý svým přispěním a skutečným gestem podpory, vyjádřit názor svým činem namísto toho, abychom nečinně přihlíželi.
Jak to začalo?
Koncert v Pražské křižovatce je volným pokračováním koncertu v hlavním sále Valdštejnského paláce z ledna 2012. Nápad na první koncert se zrodil nepřímo také díky překladatelce české redakce Epoch Times, která se ve svém volném čase pustila do překladu knihy čínského advokáta Kao Č'-šenga nazvané Za Čínu spravedlivější.
Slavnostního křtu kniha došla v prostorách Valdštejnského paláce, kde v obecenstvu usedly také některé české osobnosti, mezi nimiž byly přední česká violistka Jitka Hosprová a zpěvačka Marta Kubišová. Po skončení slavnostního křtu se Jitka Hosprová obrátila na pořadatele s nápadem uspořádat koncert na podporu advokáta Kao Č'-šenga a Falun Gongu doprovázeným čtením z knihy Za Čínu spravedlivější, čehož se ujal herec Jan Potměšil. Křest knihy i koncert se setkaly s podporou českých i zahraničních osobností.
Jak vznikl název koncertu „Svědomí nelze koupit“
Název vychází z právníkovy přezdívky „Svědomí Číny“ a také z pojmenování „vězni svědomí“, za něž jsou následovníci Falun Gongu považováni. Zároveň také odráží naše svědomí. Obchodní smlouvy uzavřené bez morálních zásad a v neposlední řadě také to, že sumou peněz nelze dosáhnout toho, aby svědomí bylo čisté.
Účinkují: Marta Kubišová, Jitka Hosprová, Jan Potměšil
Dále vystoupí: Jan Budař, Yellow Sisters, Daniel and the Moravians, Olga Lounová
Mluvené slovo: Kateřina Jacques, Jana Skovajsová a Zdeněk Vojtíšek
Datum: 6. 10. 2014
Kde: Pražská křižovatka, Kostel sv. Anny, Zlatá ulice - Liliová, PRAHA 1
Pořadatel: Lidská práva bez hranic o. s.
Koncert podpořili: Jaroslav Dušek, Monika Šimůnková
Mediální partneři: Epoch Times
Bývalý vězeň svědomí z Číny (tedy člověk vězněný za svoje přesvědčení a víru), přijal pozvání na koncert "Svědomí nelze koupit", kde promluví o tom co prožil během zatýkání a věznění čínským režimem.
ViacejKoncert podpoří svým vystoupením také zpěvačka a herečka Olga Lounová.
Viacej
Komentáre