19.11.2019
Děkujeme Vám, že jste nám pomohli! Cíl je splněn. Bez Vás bychom to nezvládli! Co se vybere navíc investujeme do tvorby a rozsahu knížky, ve které Vás čekají nejen texty a pohanského videoklipu. Těšíme se na Vás na pohanění alba! Děkujeme!
30.10.2019
Zde si můžete poslechnout další ochutnávku z nového alba! Navíc se můžete těšit k této písni na právě stříhaný videoklip. https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=6dhpEKNoPuU
19.10.2019
Protože pravá hudba se rodí v srdci a v těch našich dlí úcta k matce zemi a respekt k dávným bohům a bohyním. Nejsme ale městští pohané… naše hudba nevzniká v bezpečí tepla radiátorů u bytových oltářů, když za oknem prší. Zvolili jsme si vybudovat naše domovy blízko lesů a luk, tak aby člověk mohl kdykoli z kuchyně vyjít ven a pod bosou nohou ucítit tlukot srdce matky země. V létě i v zimě, za slunečného rána, ale i když krajinu pokrytou sněhem ozařuje luna v úplňku. Naše domovy sdílíme s potomky vlků a také s bytostmi, které lze spatřit, jen když se v hloubi duše rozhostí ticho. Stejně jako příroda i bohové, které uctíváme, jsou mocní… v hlubinách lesů jim děkujeme za jejich čarovnou krásu, avšak vnímáme a respektujeme i jejich drsnou stránku. Vlků se nebojíme. S vlky vyjeme… A taková je i naše hudba.
15.10.2019
Název kapely Raava pochází ze dvou zdrojů. Slovo Rava/Rawa (řeka v polských Katowicích) pochází z protoindoevropského *er[e](w)-, *rē(w), popř. starogermánského *rḗw-ō, *rṓw-ō, *rōw-a, což znamená “ticho”. Starogermánské -ahwa pak znamená “voda”. Rava se tedy volně dá přeložit jako “tichá voda”. Raava psáno se dvěma “a” je zároveň prastarým ženským duchem řádu, světla a tvořivého zvuku z jednoho nejmenovaného současného díla. Hudba Raavy je tedy pro nás tichou vodou, která v sobě nese přirozený klid i pravěkou divokost a neustále přetváří svět okolo sebe
13.10.2019
“Naše hudba je naší vnitřní potřebou, čímsi prastarým a silným, co se skrze nás a naše hlasy navrací na tento svět.”
Prostřednictvím hudby tvořené historickými a přírodními nástroji chceme našim posluchačům zprostředkovat vstup do starých světů našich předků. Hudba je čarovný nástroj, jsou to vibrace, které mohou rozezním ty části nás samých, na které jsme už dávno zapomněli.
10.10.2019
Hagazussa je starogermánská čarodějka a šamanka, která umí vědomě vstupovat do jiných světů. Stejně tak i hudba prvního alba Raavy chce své posluchače odvést mimo naši realitu, někam daleko a hluboko do zapomenutých zákoutí lidské paměti. V devíti písních předkládá staré světy germánské a severské mytologie (Tři norny, Alisaine, Hagazussa), zeleného světa starých Keltů (Brigita, Rohatý Bůh) či šamanských cest Vlčího kultu (Ik im Wulf, Vlčí píseň, Vlčí duše).
Seznam písní:
-
Intro - Ik im Wulfs
-
Tři norny
-
Hagazussa
-
Alisaine
-
Černá Bohyně
-
Vlčí píseň
-
Rohatý Bůh
-
Vlčí duše
-
Brigita