V Miláně v termínu 28. května – 2. června 2018 se uskuteční Liga mistrů neslyšících (DCL - Deaf Champions League), pomožte týmu SKN Brno (Sportovní klub neslyšících Brno) snížit jeho náklady na cestovné, ubytování a stravné.
Autor: SKN Brno
Brno, Jihomoravský kraj, Česko
Všetko alebo nič. Projekt skončil 22.4.2018 v 15:13.
Jsme Sportovní klub neslyšících Brno (SKN Brno), oddíl fotbalu. V loňském roce se nám po desáté podařilo obhájit titul na Mistrovství ČR neslyšících ve fotbale. Tyto úspěchy nám každý rok zajišťují nominaci na Lize mistrů neslyšících DCL (Deaf Champion League). V minulosti se našim neslyšícím hráčům bohužel nepovedlo zúčastnit této velké soutěže, až na minulý rok, který byl výjimkou. V řeckém městě Larissa probíhal 10. ročník Ligy mistrů neslyšících, kterého se naši neslyšící hráči zúčastnili na vlastní náklady. Čeští neslyšící fotbalisti nás reprezentovali více než dobře – vybojovali první místo ve skupině a postoupili do čtvrtfinále. V celkovém turnaji pak obsadili sedmé místo.
V letošním roce se uskuteční už 11. ročník DCL, který bude probíhat v italském Miláně a to v termínu od 28. května do 2. června 2018. Náklady spojené s účastí na soutěži jsou odhadované na cca 400 000,- Kč (doprava, ubytování a stravování). Sportovní klub neslyšících Brno je nezisková organizace, tudíž zaplatit účast všem hráčům je takřka nemožné. Dále, polovina týmu je tvořena studenty, kteří si nemohou dovolit zaplatit náklady v plné výši sami.
Díky tomuto projektu budeme moci snížit či plně uhradit náklady za ubytování a stravování, které jsou s danou účastí spojené. U příspěvků, ve kterých se Vám budou zasílat odměny, je zahrnuto i poštovné. Pevně věříme, že díky Vaší podpoře, se nám podaří zúčastnit se Ligy mistrů neslyšících už podruhé!
V roce 1927 měl být založen sportovní klub hluchoněmých, ale pro nedostatek hráčů se založení neuskutečnilo. Oddíl byl založen až v lednu roku 1932 jako SK hluchoněmých při AFK Žižka Brno. V roce 1934 se tento oddíl osamostatnil jako Sportovní klub hluchoněmých Brno. Prvním předsedou SK hluchoněmých byl František Kopřiva – níže je uveden přehled historie všech volených předsedů sportovních klubů neslyšících v Brně. Činností SK neslyšících byl převážně fotbal (tak je tomu i dodnes), postupně přibyly oddíly turistiky, stolního tenisu, ledního hokeje, volejbalu, kuželek, šachů, házené, bowlingu, lyžování a klub mládeže. Po válce se Sportovní klub hluchoněmých změnil na jiný klub – oddíl neslyšících – historie klubu uvedena níže. (V roce 1948 byl komunisty název Sportovní klub hluchoněmých zakázán a byl nahrazen jinými názvy nově vznikajících oddílů.) Po listopadové revoluci v roce 1989 začaly přibývat nové oddíly s různými sporty a byly to hlavně oddíly mládeže. V roce 1994 byl po domluvě všech členů název změněn na nový název Sportovní klub neslyšících Moravská Slávia Brno. Od roku 2003 je používán název Sportovní klub neslyšících Brno. Klubová vlajka má tři modré a dva červené široké pruhy. Hráči hrají většinou v dresech červených, modrých nebo modročervených. Ve stacionáři je malá místnost pro sporty, kam chodí pravidelně funkcionáři a sportovci. Ve velkém sále a ve sportovní místnosti stacionáře na Vodově ulici jsou vystaveny různé trofeje (putovní poháry a poháry za různá umístění) sportovních oddílů, v malém sále nahoře jsou vystaveny broušené křišťálové vázy a různé památkové předměty.
Komentáre