A tady je výsledek, který k nám právě doputoval i fyzicky. Můžete co nejdříve těšit na své odměny, ještě jednou děkujeme - bez vás by to nešlo!
Vášeň, emoce, charakter a zvuková barevnost historických nástrojů – to je A. Dvořák a jeho 2. symfonie v podání orchestru Musica Florea. Minulý rok jste nám pomohli přivést k životu Dvořákovu 1. symfonii, pojďme společně objevit kouzlo celého jeho díla!
Autor: Musica Florea, z.s.
13.1.2017
A tady je výsledek, který k nám právě doputoval i fyzicky. Můžete co nejdříve těšit na své odměny, ještě jednou děkujeme - bez vás by to nešlo!
29.11.2016
Pro milovníky Antonína Dvořáka jsme rozšířili nabídku odměn - k novému CD s 2. symfonií můžete získat i naše dřívější dvořákovské nahrávky. Pořiďte si 1., 7. a 8. symfonii a založte si knihovničku Dvořákových děl v provedení Musicy Florey. Plánujeme natočit celé jeho symfonické dílo!
22.11.2016
Fotoalbum z koncertu najdete na Facebooku - emoce se daly krájet.
Ochutnávka:
17.11.2016
Koncert, na kterém Musica Florea předvedla 2. symfonii Antonína Dvořáka, se dočkal pozitivního ocenění z pera hudební kritičky Michaely Freemanové. Poodhalí vám také, na co se vlastně můžete těšit na připravovaném CD - nahrávalo se přímo během koncertu:
"Umělecký šéf Musicy Florey Marek Štryncl se dílům Antonína Dvořáka věnuje systematicky – jeho cílem je představit je v podobě, v jaké mohla zaznít v době svého vzniku. Dvořákova druhá symfonie, jejíž provedení věnovala Musica Florea památce Václava Smetáčka, od jehož narození a úmrtí letos uplynulo sto deset a třicet let, je rozměrné, vice než padesátiminutové dílo z roku 1865, které se dočkalo premiéry až o vice než dvacet let později. Při prvním uvedení v roce 1888 pochválila kritika střední věty – “bukolické” Adagio a “skotačné” Scherzo, zatímco krajním větám vytkla nedostatek “žádoucí jednolitosti”. První novodobé provedení Dvořákovy Druhé na dobových nástrojích potvrdilo jen první část kritiky. Ačkoliv dirigent zvolil cestu přizpůsobení provedení nikoliv současným, nýbrž romantickým interpretačním zvyklostem (dynamika, nezapsané změny tempa, které při dirigování vlastních děl uplatňoval i sám Dvořák), působila symfonie kompaktně a sevřeně, plasticky vynikla výrazná barevnost její instrumentace. Antonín Dvořák se tady neprezentoval jako notoricky známý autor; tento koncert by bylo možné charakterizovat jako dobrodružství poznání (i proto, že Dvořákovy rané symfonie se na koncertních pódiích objevují minimálně). Kdo neměl příležitost se této pozoruhodné akce zúčastnit přímo, bude mít možnost se s Dvořákovou Druhou setkat na chystaném CD (jednom z mála, která zachycují Dvořákovu mladou symfonickou tvorbu: o důvod víc se o tuto nahrávku zajímat už teď)."
Zdroj: http://www.casopisharmonie.cz/kritiky/soubory-stare-hudby-ctyri-prazske-listopadove-koncerty.html
Prague, Czech Republic
Všetko alebo nič. Projekt skončil 16.12.2016 v 12:24.