Kalendář Alžběty Jungrové z Indie má pomoct nemocným lidem cvičit zdarma jógu.
Autor: Jan Zahradník
Praha, Hlavní město Praha, Česká republika
Všetko alebo nič. Projekt skončil 26.1.2013 v 00:32.
„Jóga pro život“ je nový projekt fotografky Alžběty Jungrové a pražského jógového studia Yogame, který si klade za cíl umožnit cvičit zdarma terapeutickou jógu lidem v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Alžběta Jungrová se chce díky projektu na Hithit.cz vydat do Indie nafotit kalendář fotek z míst, kde před tisíci lety jóga vznikla a rozšířila se do celého světa.
V Yogame cvičíme různé druhy jógy a před dvěma lety k nám začala chodit na lekce Fatima, která onemocněla rakovinou prsu. Po úspěšné léčbě nám řekla, že cvičení terapeutické jógy a zejména pranajamy (dechová cvičení) jí pomohlo překonat nejtěžší období léčby tak, že např. jako jediná ze skupiny pacientů, se kterými se během léčení setkávala, nemusela brát antidepresiva pro překonání těchto těžkých chvil.
Fatimy příběh nás přivedl k tomu, že bychom rádi přispěli k léčbě vážně nemocných lidí tím, že jim umožníme cvičení jógy zdarma. V současné době cvičíme pravidelně v IKEM v Centru preventivní kardiologie. Rádi bychom ovšem cvičení rozšířili do více nemocnic a center.
Peníze z tohoto projektu na Hithit.cz využijeme k pokrytí nákladů s vytvořením kalendáře fotografií Alžběty Jungrové z Indie. Proč zrovna odtud? Indie nás napadla v souvislosti se cvičením jogy. Je to místo, kde před mnoha tisíci lety jóga vznikla a odkud se rozšířila do celého světa. Indie je místo s bohatou kulturní a náboženskou tradicí. Právě v souvislosti s léčbou rakoviny, kdy je potřebná silná vůle a víra v budoucnost nám přišlo téma Indie jako nejvhodnější .
Onemocnění rakovinou s sebou přináší dlouhodobou pracovní neschopnost, která se nepočítá pouze na týdny či měsíce, ale často i roky (jako v případě výše uvedené Fatimy). Právě pro tyto lidi plánujeme vytvořit pravidelné skupiny terapeutického cvičení, kam budou moci pravidelně docházet a jogu cvičit zdarma.
Alžběta Jungrová se jako fotografka specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo.
Komentáre