! Odměna v podobě tří knih za zvýhodněnou cenu se vyprodala za bezmála tři dny !
Rozhodli jsme se jí tedy znovu vypustit do světa v limitovaném počtu 30 kusů.
V sadě naleznete jako bonus k připravované publikaci „Klid před bouří“ také dva menší svazky z edice Černobíle.
Sametová revoluce vydaná v roce 2019 zachycuje na 81 autorových fotografiích jeho pohled na historickou událost, která vedla k pádu komunistického režimu a svobodným volbám.
Z textu historičky umění PhDr. Daniely Mrázkové:
Jeho fotografie okamžiku, kdy disident Václav Havel padá kolem krku ikonické postavě Pražského jara Alexandru Dubčekovi poté, co rezignovalo československé komunistické vedení státu, vyšla v roce 2005 na celé dvoustraně jubilejní publikace World Press Photo nazvané This Critical Mirror, Kritické zrcadlo, jíž pořadatel prestižní světové soutěže prezentoval velké fotografie velkých historických událostí. Jeho snímek blonďaté dívčiny držící se státní vlajkou v ruce na pražském Václavském náměstí studentskou stráž, stejně jako záběr starého vousáče na rampě Národního muzea vášnivě mávajícího praporem nebo fotografie kněze Malého či Havla při prvních listopadových projevech k rozbouřeným lidským davům a řada dalších, včetně snímku vlčáka s čs. vlajkou na zádech dojemně čekajícího uprostřed - po mohutné demonstraci se vylidňující - Letenské pláně, se staly klíčovými obrazy velkých souborných výstav Rok 1989 očima fotografů z r. 1999 a 2009, které po domácím uvedení několik let putovaly světem. A na několika kontinentech tlumočily lidskou naději na svobodu - sen, v jehož uskutečnění se mnozí už ani neodvažovali doufat.
Sudety vydané v roce 2016 popisuje fotograf Jaroslav Kučera takto:
Po roce 1989 se Sudety začaly vzpamatovávat z těžkého snu o „krásném zítřku“.
Devastace, kterou za těch více než čtyřicet let prošly, byla znát na každém kroku. Tři miliony vyhnaných sudetských Němců byly nahrazeny chudšími obyvateli z vnitrozemí, „rabovacími gardami“ poválečných vítězů nebo přistěhovalci z východních zemí.
Ti všichni se mnohdy chovali k Sudetům jako k dobyté zemi a režim jim v tom vydatně pomáhal.
Na jedné reportáži pro časopis Reflex jsem se rozhodl stav této části naší země „čtyřicet let poté“ zdokumentovat. Od roku 1990 jsem do Sudet jezdil, fotografoval lidi a jim svěřenou zemi dřív, než tady začne působit nový řád a kdy všichni rádi zapomenou, jak to tady kdysi vypadalo.
Věříme, že Vám návrat této odměny udělá radost!❤